Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

LOKASYON

Geri
 
 

South Sinai-Sharm El Sheikh-Nabq Bay-46619-Egypt-P.O. 361

Nabq Bay şehir merkezine uzaklık Naama Bay şehir merkezine uzaklık El Mercato'ya uzaklık Sharm El Sheikh (SSH) Havalimanı'na uzaklık Toplam alan
400 km 22 km 30 km 8 km 150 bin m2

Rixos Sharm El Sheikh, Kızıldeniz'de, Akbaba Körfezi'nin girişinde, Tiran Adalarına bakan konumuyla fantastik bir tatil sunuyor. Rixos kalitesi ve lüksünü, egzotik ve büyüleyici atmosferle birleştiren Rixos Sharm El Sheikh, sizi beklentilerinizin ötesine davet ediyor.

Mısır

En eski medeniyetlerden birine beşiklik yapan Mısır'ın tarihi 7 bin yıl öncesine dayanıyor. Antik Mısır'dan günümüze yerel kültürü ile birlikte Roma ve Osmanlı kültürlerini de barındıran bu kadim topraklar; sayısız tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Afrika ve Asya kıtalarında toprakları bulunan Mısır Arap Cumhuriyeti'nin Kızıldeniz ve Akdeniz'e kıyısı bulunuyor. Afrika'nın yüksek nüfuslu ülkesi olan Mısır'da yerleşim de genellikle Kızıldeniz kıyısında yoğunlaşıyor. Mısır'ın uluslararası telefon kodu 20, parabirimi ise Mısır poundu'dur. 

Sina Yarımadası

Mısır'ın Asya kıtasındaki toprak parçası olan Sina Yarımadası, Turkuaz Ülkesi olarak da anılır. Turkuaz madeninin çıktığı yarımadanın kuzeyinde Akdeniz, güneyinde Kızıldeniz bulunur. Sharm El Sheikh, Sina Yarımadası'nın güney sahillerindedir.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh, Mısır'ın Sina Yarımadası'nda, Kızıldeniz kıyısında bir tatil kenti ve turizm merkezi. Yapıları, marinaları, gece kulüpleri, casino'ları ile tam bir turizm cenneti olan Sharm, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz; denizi, kumu, resifleri ile heyecan verici bir tatil cenneti.

  • RIXOS SHARM EL SHEIKH

    RIXOS SHARM EL SHEIKH

    LOKASYON

Yükleniyor